Blog

W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu, dane są jednym z najcenniejszych aktywów firm. Dlatego ochrona danych i tworzenie regularnych kopii zapasowych stały się nieodzownym elementem strategii informatycznych dla każdej organizacji.

Windows to wciąż jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych instalowany na komputerach osobistych na całym świecie. Sprzyja temu fakt, że może się on poszczycić kompatybilnością z ogromną ilością programów, gier, aplikacji i usług cyfrowych, co sprawia, że jest chętnie wybieranym systemem, który znajduje zastosowanie zarówno w przypadku pracy w domowym, czy też  firmowym środowisku.

Sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej ulubionym narzędziem hakerów. Poza swoimi licznymi zaletami ma również mroczną stronę. Jak zminimalizować ryzyko bycia potencjalną ofiarą dla cyberprzestępców?

Rozwiązania chmurowe od dawna cieszą się popularnością w USA i Europie Zachodniej. W Polsce wciąż nie są tak popularne, ale przekonuje się do nich coraz więcej przedsiębiorców. Wyróżniają się wieloma zaletami, dlatego warto zastanowić się nad ich wdrożeniem, zwłaszcza że dostępne są dziś różne programy działające w chmurze.

Infrastruktura IT zyskuje coraz większe znaczenie w procesach biznesowych realizowanych przez firmy z praktycznie każdej branży. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie efektywnego biznesu bez odpowiednich narzędzi i oprogramowania. Dlatego więc dziwi fakt, że tak wiele firm zupełnie ignoruje zagrożenia związane...

Komputery i laptopy to dzisiaj najcenniejsze urządzenia w naszych domach i biurach. I to nie ze względu na wartość sprzętu, a raczej na dane, które są w nich zgromadzone. Bez względu na to, czy na komputerze mamy pliki prywatne...

 

Większość z nas co jakiś czas staje przed koniecznością wymiany sprzętu komputerowego. Nie jest tajemnicą, że urządzenia tego typu się psują lub po prostu potrzebujemy wydajniejszych podzespołów. Wówczas pojawia się mnóstwo pytań dotyczących nie tylko tego, jaki konkretnie sprzęt wybrać, ale przede wszystkim, czy postawić na nowy, czy może używany.

Ponad 50% użytkowników internetu używa tego samego hasła i jego wariacji na wielu swoich kontach. Tylko 35% użytkowników używa różnych haseł do logowania. Z drugiej strony ponad 80% przypadków przejęcia kont związanych jest z nieprawidłowo skonstruowanymi hasłami lub ich dublowaniem. Dowiedz się...

Już 77 proc. Polaków robi zakupy w sieci. Ilu z nich jednak wie, jak ochronić się przed oszustwem? Podpowiadamy, jak bezpiecznie kupować online!