Blog

top pictureWiększość z nas co jakiś czas staje przed koniecznością wymiany sprzętu komputerowego. Nie jest tajemnicą, że urządzenia tego typu się psują lub po prostu potrzebujemy wydajniejszych podzespołów. Wówczas pojawia się mnóstwo pytań dotyczących nie tylko tego, jaki konkretnie sprzęt wybrać, ale przede wszystkim, czy postawić na nowy, czy może używany. Jak w tych kategoriach plasują się urządzenia poleasingowe? Wyjaśniamy, na co zwrócić szczególną uwagę, aby nie żałować zakupu!

 

Jaka jest różnica między sprzętem nowym a poleasingowym? W który sprzęt warto inwestować?

Rynek technologiczny rozwija się w zawrotnym tempie, a sklepach co rusz pojawia się nowy sprzęt komputerowy i nie tylko. Nie ma miesiąca, aby producenci takich urządzeń nie ogłosili premiery kolejnego, jeszcze nowocześniejszego modelu z lepszymi parametrami technicznymi. Specyfikacja sprzętu jest niezwykle ważna, a jej odzwierciedleniem jest w znacznej mierze cena. Najlepsze urządzenia potrafią kosztować majątek, co zarówno dla konsumentów indywidualnych, jak i biznesowych jest nie lada wyzwaniem finansowym. W związku z tym warto przyjrzeć się nieco bliżej urządzeniom poleasingowym, które posiadają szereg zalet, w tym pozwalają sporo zaoszczędzić.

 

Różnice między sprzętem konsumenckim a biznesowym

Szukając komputera stacjonarnego, monitora, laptopa czy innego tego typu sprzętu, bardzo często można spotkać się z pojęciem tzw. linii biznesowej. Nie każdy wie, co kryje się pod tym określeniem i czym sprzęt ten różni się od pozostałych. Jak się okazuje, istnieje szereg cech charakterystycznych, dzięki którym można odróżnić sprzęt konsumenci od biznesowego. Ten drugi przede wszystkim jest bardziej kompaktowy, a więc sprawdzi się idealnie w podróżach służbowych, co więcej posiada prosty i wyważony design. Obudowa, zawiasy oraz klawiatura i touchpad są lepszej jakości. Ponadto, producenci wyposażają taki sprzęt w większą liczbę złączy, co czyni go bardziej wszechstronnym i uniwersalnym. W zależności od modelu, w urządzeniach przeznaczonych dla biznesu mamy do czynienia z wydajniejszymi podzespołami, które mają wpływ na komfortową pracę użytkownika.

 

Różnica między sprzętem nowym a poleasingowym

Zakup nowych urządzeń wiąże się najczęściej z bardzo wysokim wydatkiem, szczególnie jeśli doposażamy kilka stanowisk pracy. Wielu przedsiębiorców nie bez powodu wybiera do swojej firmy sprzęt poleasingowy, czyli taki który był przedmiotem umowy leasingowej, a po jej wygaśnięciu został zwrócony przez leasingobiorcę. Różnica między urządzeniami po leasingu a nowymi jest oczywista i sprowadza się do tego, że te pierwsze były przez dany okres eksploatowane na określonych w umowie zasadach. Najczęściej sprzęty po leasingu są w bardzo dobrym stanie i mogą z sukcesami służyć przez wiele kolejnych lat. Sprzedawcy na podstawie ich stanu określają klasę jakościową – im jest ona wyższa, tym sprzęt jest w lepszej kondycji. Wszystkie aspekty takie jak stan wizualny (obecność wgnieceń, rys, zabrudzeń itp.), a także techniczny (osiągi podzespołów) jest ściśle kontrolowana i oceniana przez leasingodawcę. Najważniejsze jest to, aby obie strony transakcji były z niej zadowolone i osiągnęły korzyść.

 

Zalety i wady sprzętu poleasingowego

Największym atutem sprzętu po leasingu jest cena, która często jest niższa nawet o 1/2 kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić za nowe urządzenie o podobnych parametrach. Zakup poleasingowego komputera, laptopa, monitora itd. jest bezpieczny, a nabywca może być pewny gwarancji jakości. Dzięki ofertom poleasingowym można zaopatrzyć się w sprzęt klasy premium, który w przeciwnym razie mógłby być poza finansowym zasięgiem danego przedsiębiorcy. Istotną rolę, jeśli chodzi o urządzenia poleasingowe, odgrywa aspekt ekologiczny. Kupując taki sprzęt, przedsiębiorca dorzuca swoją cegiełkę do ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu bowiem, że urządzenia te zostają ponownie wykorzystane, nie traci się zasobów, które trzeba było poświęcić do produkcji nowego sprzętu. Wśród wad urządzeń poleasingowych nie sposób nie wymienić mimo wszystko śladów użytkowania, co nie przypadnie do gustu osobom, które nie akceptują rzeczy z drugiej ręki. Kolejną kwestią jest to, że sprzęt poleasingowy ma często już swoje lata, a więc nie kupimy w tym przypadku najnowocześniejszych urządzeń, jakie są dostępne na rynku.

 

Sprzęt poleasingowy – czy warto?

Na to pytanie nie ma oczywiście jednej prostej odpowiedzi, dlatego najlepiej, aby każdy konsument odpowiedział sobie na nie indywidualnie. Należy wówczas wziąć pod uwagę wszelkie “za” i “przeciw”, a przede wszystkim zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi. Pamiętajmy też, że sam sprzęt nie załatwia wszystkich spraw, a przy wielu zadaniach nieoceniona może okazać się pomoc specjalistów z branży IT, o której więcej przeczytasz na: https://it-leader.pl/ i zapoznaj się ze szczegółową ofertą. Kompleksowa obsługa informatyczna firmy to w obecnych czasach już nie tylko jedna z możliwości, lecz coraz częściej konieczne rozwiązanie. Dzięki niemu można zautomatyzować szereg procesów w przedsiębiorstwie, w tym usprawnić jego pracę i koniec końców zwiększyć wydajność i zyski.